13 راهکار طلایی برای خرید بهترین آبچکان بازار

خرید آبچکان از بازار شوش تهران
راهکار کاربردی برای خرید جاظرفی یا آبچکان

حتی اگر ماشین ظرف شویی هم داشته باشیم، بالاخره گاهی مجبور هستیم بعضی از ظروف را به صورت دستی بشوییم و داخل سینک بشوییم. اگر قفسه آبچکان داخل کابینتی ندارید، به راحتی می‌توانید از یک آبچکان برای ذخیره سازی ظروف و خشک کردن آن استفاده کنید. اما خرید آبچکان نیاز به داشتن مهارت هایی دارد و ما در این مقاله سعی کرده ایم چند راهکار برای خرید آبچکان در اختیار شما قرار دهیم.

1-آبچکان ظروف چیست و کار آبچکان چیست؟

در‌واقع آبچکان، قفسه خشک کن ظروف آشپزخانه است. قفسه هایی که با جدا نگه داشتن ظروف، قابلمه ها، تابه ها، بشقاب ها و لیوان ها زمان را برای زهکشی و جریان هوا برای خشک شدن ظروف به حداکثر می‌رساند و سرعت می بخشد.

2-چگونه آبچکان خوب و مناسب را انتخاب کنم؟

یکی از آبچکان های با کیفیت و عالی آبچکان های لیمون هست که از هر نظر می توانید روی آن حساب کنید. برای خرید اینجا کلیکی کنید.

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب آبچکان مناسب در نظر گرفتن اندازه آن است. در‌واقع شما باید با توجه به فضای پیشخوان آشپزخانه خود در کنار سینک ظرفشویی اقدام به خرید آبچکان کنید. به طبع در آشپزخانه های کوچک انتخاب آبچکان با سایز کوچک‌تر و یک طبقه گزینه بهتری خواهد بود و مورد دیگر جنس آبچکان است.

3-آبچکان پلاستیکی بهتر است یا فلزی؟

جنس آبچکان یکی از مهمترین مواردی است که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. در‌واقع انتخاب بر اساس جنس تعیین می‌کند که آبچکان شما چقدر دوام خواهد آورد. اگر بخواهیم رو راست باشیم آبچکان های پلاستیکی تحت فشار روی هم قرار گرفتن ظروف ممکن است دچار شکستگی شوند.

البته این به جنس پلاستیک به کار رفته در آبچکان نیز ارتباط دارد که محکم و با کیفیت باشد یا خیر. با این حال آبچکان پلاستیکی سبک‌تر و شستن و نظافت آن راحت است. در این میان برخی از کارخانه های تولید کننده آبچکان با افزودن قطعات فلزی در آبچکان های پلاستیکی دوام آن را بالا برده‌اند تا شما با خیال راحت استفاده کنید. آبچکان ترکیب فلز و پلاستیک لیمون یکی از بهترین آبچکان های موجود در بازار شوش است می توانید از اینجا خرید کنید.

آبچکان لیمون یکی از بهترین آبچکان های موجود در بازار شوش است که کیفیت بالایی دارد. این محصول را از سایت بازار شوش خرید کنید.

با این حال به نظر می‌رسد آبچکان های آلومینیومی یا ساخته شده از فولاد ضد زنگ بهترین گزینه هستند چراکه دوام بیشتری دارند و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و بار بیشتری را تحمل می کنند.

4-متریال و کیفیت آبچکان را چطور تشخیص بدهیم؟

طبق گزارش مخاطبان سایت بازار شوش آبچکان بی وی کی از نظر کیفیت، جنس، رنگ و مقاومت انتخاب خوبی برای خرید جاظرفی یا آبچکان حرفه ای است.

به دنبال آبچکانی باشید که از مواد با کیفیت مانند فولاد ضد زنگ و سیلیکون ساخته شده است. این درحالی است که بهترین نسخه ها به گونه ای طراحی شده اند که در سینک تخلیه می شوند و از رشد کلنی باکتری ها روی پیشخوان شما جلوگیری می‌کنند.

مدل‌های دارای دیواره‌های کناری بسیار پایدار هستند و می‌توانند با اطمینان حجم زیادی از ظروف را در خود نگه دارند، حتی زمانی که به صورت خلاقانه روی هم چیده می شوند. قبل از خرید یک آبچکان، نیازهای فردی خود را در نظر بگیرید.مانند اینکه چقدر فضای پیشخوان در دسترس دارید و هر چند وقت یکبار ظرف ها را با دست می شویید

5-آبچکانی تهیه کنید که ثابت و محکم باشد

از با کیفیت ترین نمونه های آبچکان برند یونیک است که از دیرباز تاکنون رضایت مشتریان را جلب کرده است. جا ظرفی یونیک را می توانید از سایت بازار شوش تهیه کنید.

در طول فرآیند خشک شدن ظروف، شما نباید نگران ایمنی ظروف خود باشید. اگر آبچکان ثابت نباشد، یک بشقاب ممکن است لیز بخورد و بشکند، گیلاس ها ممکن است واژگون شود و بشکند. بیشتر قفسه های ظرفشویی با شاخک ها و شکاف ها همه چیز را در جای خود نگه می دارند.

ظروف در شکاف ها قرار می گیرند یا به شاخک ها تکیه می دهند تا عمودی بایستند.مدل‌های ثابت معمولاً آبچکان هایی هستند که به راحتی ظروف را در جای خود نگه می‌دارند و دارای دیواره‌های جانبی اضافی هستند که به تثبیت و نگهداری اشیا کمک می‌کنند. بسیاری از آنها همچنین دارای شاخک ها یا قلاب هایی برای خشک کردن گیلاس و جام به طور جداگانه هستند.

6-آبچکان با فضاهای ذخیره سازی

آبچکان خوب و مناسب باید دارای فضای ذخیره سازی برای اشیاء باشد. ظروف نقره می توانند فضای زیادی را روی آبچکان اشغال کنند.چنگال ها، چاقوها و قاشق ها اگر همه روی هم چیده شوند نه تنها به سرعت خشک نمی‌شوند بلکه ممکن است لک آب روی آن‌ها باقی بماند.به همین دلیل فضای اختصاصی روی سینک برای جاگیری قاشق و چنگال ها هم مهم است. جا قاشقی روی آبچکان هم باید محکم باشد که در اثر پر شدن یا جا به جایی واژگون نشود.

7-آبچکان بالای سینک

نمونه‌ای دیگر از آبچکان ها برای سینک هایی طراحی شده‌اند که مثل قفسه آبکشی داخل کابینت بالای سینک قرار می گیرند. این آبچکان ها نیاز به فضای بیشتری دارند و فضای آشپزخانه را کمی شلوغ نشان می دهند. از طرفی فضای بیشتری برای جاگیری ظروف دارند اما بخش‌هایی از آن در کناره های سینک قرار می‌گیرد و زمان آبکشی باید حواستان باشد که ظروف را درست در نقطه‌ای قرار دهید که آب ظروف داخل سینک سرازیر شود و روی پیشخوان نریزد.

چراکه امکان دارد در گذر زمان پیشخوان شما فرسوده یا محل تجمع باکتری شود. آبچکان بالای سینک سنگین هستند و برای جا به جایی باید این را در نظر بگیرید. همچنین زمان آبکشی ظروف و قرار دادن آن بالای سرتان امکان خیس شدن دست و لباستان هم وجود دارد.

8-قیمت آبچکان کنار سینک

قیمت آبچکان ها ارتباط مستقیمی با جنس و تعداد طبقات و قطعات به کار رفته در آن دارد. بعضی از آبچکان ها یک طبقه هستند و برخی دو طبقه. به طبع آبچکان های دو طبقه قیمت بالاتری دارند. همین‌طور آبچکان های فلزی نسبت به پلاستیکی.

برای دیدن قیمت بهترین آبچکان های داخل بازار اینجا کلیک کنید.

9-آبچکان چوبی

آبچکان چوبی محلی برای تخلیه آب ندارد. منظورمان همان سینی زیر آبچکان است اما شاید بتوانید جداگانه سینی خریداری و زیر آبچکان خود قرار دهید. این آبچکان ها بیشتر برای دکور آشپزخانه و قرارگیری بشقاب ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما اگر به عنوان آبچکان خریداری می‌کنید حتماً بعد از هر بار استفاده آن را خشک کرده و هر چند وقت یکبار نیز با روغن زیتون آن را در مقابل رطوبت مقاوم کنید.

10-بهترین آبچکان موجود در بازار

با در نظر گرفتن همه فاکتورهایی که در بالا عنوان کردم خیلی مهم است که آبچکان شما در صورت رنگ شدن، رنگ آن کوره ای و پخته شده باشد. رنگ‌های کوره ای از مقاومت بالایی برخوردارند اما اگر رنگ کار پخته نشده باشد به مرور در اثر مجاورت با آب و رطوبت پریده و از بین می‌رود یا آبچکان دچار زنگ زدگی می شود. پس از قیمت پایین آبچکان های موجود در بازار ذوق‌زده نشوید.

در نظر بگیرید قطعات آبچکان جدا شود که به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید. مثل جداکننده های فضای آبچکان، جای قاشق، سینی تخلیه آب و…. این درحالی است که بعضی از سینی های آبچکان محل خروج آب دارند که گاهی شبیه یک سوراخ در گوشه سینی تعبیه شده یا با شیب دادن به سینی و ایجاد مسیر خروج آب این محل در سینی ها تعبیه شده است. این مورد بسیار مهم است چراکه از تجمع آب در داخل سینی و از بین رفتن کیفیت سینی آبچکان به مرور زمان جلوگیری می کند.

آبچکان یونیک، آبچکان بی وی کی، آبچکان لیمون از بهترین و با کیفیت ترین آبچکان های بازار هستند. اینجا ببنید.

11- چگونه زهکش و سینی آبچکان خود را تمیز نگه دارم؟

خیلی مهم است که سینی آبچکان مرتب تمیز و نظافت شود. فرقی ندارد شما آبچکان سفید انتخاب کنید نقره ای یا مشکی. روی سینی های سفید رد زردی آب باقی می‌ماند و روی آبچکان مشکی رد سفید و آهکی آب. زمان خریداری آبچکان اگر مرتب سینی زیر آبچکان را تمیز نکنید ممکن است محل تجمع آب شود و سینی زرد یا سفید شود. آن وقت مجبور هستید با انواع شوینده های قوی سینی خود را تمیز کنید که در این صورت سینی شما بی کیفیت می‌شود و خط و خش روی آن باقی می ماند.
این تجربه شخصی من است که با شما در میان می گذارم. چراکه به خاطر عدم نظافت سینی زیر آبچکان، مجبور شدم با اسکاچ زبر رد سفیدی آب را از روی سینی ببرم که نه تنها رد آب از بین نرفت بلکه جای رد اسکاج هم به آن اضافه شد. کافی است پس از هر بار استفاده با یک دستمال حوله ای سینی را تمیز کنید و خودتان را نجات بدهید. لطفاً این کار را هر چند وقت یکبار برای آبچکان و جای قاشق ها و دیگر قطعات نیز انجام دهید و آن‌ها را بشویید و خشک کنید.

12-آبچکان یک طبقه یا دو طبقه؟

واقعاً این بستگی به خودتان و فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید، دارد. آبچکان دو طبقه فضای بیشتری برای ذخیره اشیاء دارد اما یک طبقه فضای کمتر. با این حال آبچکان های یک طبقه شلوغی کمتری ایجاد کرده، فضای کمتری نیاز دارند و نظافت آن راحت است.

اما اگر خانواده پرجمعیتی هستید یا رفت و آمد زیادی دارید آبچکان های دو طبقه بیشتر به کارتان می آید. این را هم در نظر داشته باشید که دز زمان شست و شو در ابتدا طبقه بالایی را پر کنید و سپس طبقه پایین آبچکان را. در غیر این صورت آب ظروف بالایی روی ظروف پایینی چکه خواهد کرد و منجر به ایجاد لک می شود.

13-میانبری به جای آبچکان

نمگیر اسند دار رایکا را از سایت بازار شوش تهیه کنید. همین حالا روی نوشته نارنجی کلیک کنید.

اگر به فضای بیشتری برای ذخیره سازی ظروف شسته شده در کنار آبچکان نیاز دارید یک میانبر به شما پیشنهاد می کنیم. کاری که خودم هم از انجام آن لذت می برم. اگر شما هم یک آبچکان یک طبقه دارید و گاهی ظرف ها بیش از ظرفیت آبچکانتان می‌شود می‌توانید از یک نمگیر استند دار استفاده کنید. نمگیرهای استنددار در کنار فضایی حوله ای محلی هم برای قرار گیری بشقاب دارند. این نمگیرها قیمت پایینی دارند و به راحتی قابل شست و شو و نظافت هستند.

سبد سینک لیمون را از اینجا تهیه کنید.

همچنین می‌توانید از یک سبد استیل یا پلاستیکی دسته کشویی داخل سینک استفاده کنید. این سبدها معمولاً برای شست و شوی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما گاهی هم می‌توانید چند ظرف باقی‌مانده را برای خشک شدن داخل آن قرار دهید. در نتیجه شما با یک تیر دو هدف را نشان کرده‌اید. هم یک سبد پر کاربرد در آشپزخانه خود دارید و هم محلی برای ذخیره ظروف شسته شده.

دسته بندی: blog برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *