پاسماوری چیست؟

پاسماوری

پاسماوری چیست“، “کاربرد پاسماوری“، “قیمت پاسماوری“، “پاسماوری عروس“، “پاسماوری جنس خوب” و… اینها بخشی از سوالاتی است که درباره ست پاسماوری می شود و ما در اینجا سعی داریم شما را با این عنوان و کارایی محصول پاسماوری آشنا کنیم.
خیلی از آشپزخانه ها به سرویس پاسماوری مجهز هستند. در واقع پاسماوری همان جای قند، شکر، چای ، ادویه، حبوبات و… است که دسترسی شما را به این موادغذایی راحت می کند و نظم چشمگیری به آشپزخانه شما می بخشد.

پاسماوری

 

داخل پاسماوری چه چیزی می ریزند؟
البته نوع کاربری پاسماوری اختیاری است و محدودیتی برای استفاده از این محصول در نظر گرفته نشده است. اما به نسبت سایز و تعداد پارچه های پاسماوری شما می توانید تصمیم بگیرید که چه استفاده ای از این محصول داشته باشید. برای مثال بعضی از پاسماوری ها بزرگ یا متوسط و کوچک هستند یا چند سایز مختلف دارند. بر اساس سایزبندی می توان داخل پاسماوری قند، شکر، چای و دمنوش بریزید یا به عنوان جای ادویه، سبزیجات خشک، حبوبات، جای آجیل و… استفاده کنید.

پاسماوری مسی

 

تفاوت بانکه و پاسماوری ؟
در واقع بانکه یا پاسماوری یک کارایی دارد و هر دو ظروف نگهدارنده، دارای درپوش مستحکم هستند که اغلب برای نگهداری موادغذایی خشک مورد استفاده قرار می گیرند. اما مجموعه چند بانکه در سایزبندی های مختلف به ست پاسماوری جهیزیه معروف است و همان طور که گفتم قابلیت های استفاده مختلف دارند.

سرویس پاسماوری برنجی

 

پاسماوری چه جنسی بخرم؟
با توجه به تنوعی که در بازار وجود دارد، دست شما در خرید پاسماوری باز است. برای مثال بعضی از خانم ها دوست دارند از پاسماوری و بانکه های شیک و فانتزی برای آشپزخانه خود استفاده کنند یا برخی دیگر فقط به دنبال پاسماوری ای هستند که موادغذایی خود را در آن بریزند و داخل کابینت ها قرار بدهند. پس جای نگرانی نیست. شما با توجه به سلیقه و نیازتان قدرت انتخاب دارید. پاسماوری سرامیکی، شیشه ای، فلزی، چوبی، شیشه ترکدار، مسی، استیل، پلاستیکی یا ترکیبی مثل ترکیب چوب و سرامیک یا شیشه و فلز، شیشه و چوب تنها بخشی از مدل های موجود در بازار هستند.

پاسماوری شیشه شیک

 

قیمت پاسماوری؟
پاسماوری ها با توجه به جنس، سایز و تعداد پارچه قیمت های متفاوتی دارند اما به طور معمول قیمت پاسماوری از 200 هزار تومان شروع می شود تا 2میلیون تومان. برای مثال بعضی از پاسماوری ها به صورت سرویس کامل فروخته می شود و علاوه بر جای قند و شکر، دارای جای ادویه، سطل برنج و سطل زباله، جای نان، سرویس چاقو و… نیز هستند. پس به نظر می رسد این مدل ست پاسماوری مقرون به صرفه تر و بخش زیادی از نیاز شما جهت تهیه سرویس آشپزخانه را تامین می کند و بسیار مورد استفاده است.

پاسماوری فلزی

 

پاسماوری نوعروس؟
امروزه عروس خانم ها برای جهیزیه شان سعی می کنند از پاسماوری های شیک و دکوری استفاده کنند که با یک تیر دو نشان بزنند. هم موادغذایی مورد نیازشان را جا بدهند و هم زیبایی آشپزخانه شان را دوچندان کنند. به همین دلیل آنها از پاسماوری استنددار استفاده می کنند که طرح های امروزی و خاص دارند. برای مثال طرح های امروزی ترکیب بانکه های سرامیک با درپوش چوب بامبو یا شیشه های ترکدار با درپوش های فلزی براق است اما در نهایت همه این انتخاب ها بستگی به سلیقه خود عروس خانم ها دارد.

پاسماوری شیک

 

پاسماوری های جدید در بازار چه طرح هایی دارند؟
از نمونه های جدید داخل بازار پاسماوری های سرامیکی با طرح های فانتزی و متنوع، شیشه ترکدار با پایه برنجی و درپوش استیل، پاسماوری های برنجی هستند. این بانکه ها به شما در نگهداری موادغذایی کمک می کند.

پاسماوری فانتزی

 

راهنمای خرید سرویس پاسماوری جهیزیه؟
برای خرید پاسماوری اولین و مهم ترین نکته، مبلغی است که قصد هزینه کردن آن را دارید. اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید، بهتر است از سرویس پاسماوری هایی استفاده کنید که تعداد پارچه بالایی دارند. این پاسماوری ها مثل بانکه های فلزی، شامل جای قند، شکر، چای، برنج، سطل زباله، جای ادویه، جای حبوبات، ست سرویس ملاقه و… است. این ست پاسماوری بخشی از کابینت های شما را پرکرده و مشکل جایگری مواغذایی خشک را برایتان حل می کند و از طرفی هم مقرون به صرفه تر است. اما بعدها می توانید برای دکور آشپزخانه از یک ست 3 یا 6 پارچه دارای استند برای روی میز استفاده کنید.

دقت داشته باشید پاسماوری اغلب محل نگهداری موادغذایی خشک است، پس از مدلی استفاده کنید که به مرور زمان محل لانه کردن حشرات نشود. از این جهت پاسماوری های فلزی یا پلاستیکی گزینه های خوبی هستند.

اگر آشپزخانه تان کابینت های کمی دارد، از پاسماوری ای استفاده کنید که درپوش آن مسطح باشد که در صورت لزوم بتوانید بانکه های پاسماوری را روی هم نیز قرار بدهید تا فضای کمتری را اشغال کند.

پاسماوری های سرامیکی و شیشه ای با وجود اینکه زیبایی منحصر به فردی دارد اما ممکن است به مرور زمان و طی استفاده مکرر دچار لب پری یا شکستگی شود. معمولا بانکه های سرامیکی و شیشه ای را برای زیبایی و استفاده روی میز آشپزخانه خریداری می کنند.

بانکه هایی که دارای درپوش هایی با نوار سیلیکونی هستند، از ورود هوا به داخل ظرف جلوگیری می شود، درنتیجه مواد غذایی بهتر و برای مدت زمان بیشتری می ماند.

One thought on “پاسماوری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

اگر سوالی دارید می‌تونید از پشتیبانی واتساپ ما استفاده کنید. اگر واتساپ ندارید با ما تماس بگیرید.

× سوال دارید؟