سه راه برای طبخ برنج در قابلمه استیل

آبکش استیل

سه راه برای طبخ برنج در قابلمه استیل

سه راه وجود دارد برای اینکه بتوانیید برنجی خوب و قابل قبول در قابلمه استیل درست کنید و تهدیگی خوب و نچسبیده به کف قابلمه استیل سر سفره خود داشته باشید، بعد از اینکه برنج را آبکش کردید، قبل از اینکه برنج را داخل قابلمه استیل بریزید کف قابلمه را که مقداری روغن ریختید حتما بگذارید روی شعله تا روغن داغ بشود، سپس برنج آبکش شده را داخل قابلمه بریزید:

راه اول: بعد از اینکه برنج به خوبی دم کشید و آماده بود، شعله ی زیر آن را به مدت تقریبا یک دقیقه زیاد کنید تا تهدیگ برشته شود و به راحتی جدا شود. اما این روش در بعضی از قابلمه ها و برندها پاسخگو نیست.
راه دوم: پس از دم کشیدن برنج شعله ی زیر آن را خاموش کرده و درب آن را برندارید، بعد از چند دقیقه که درب قابلمه را بردارید تهدیگ براحتی جدا می شود. اما در این روش تهدیگ کمی نرم می شود که خوشایند برخی سلیقه ها نیست.
راه سوم: بعد از برداشتن قابلمه از روی حرارت، کف قابلمه را روی سطح سرد قرار دهید تا حرارت کف قابلمه سریع تر پایین بیاید. جایی مثل سینک ظرفشویی که مقدار کمی آب داخلش باشه
با توجه به نوع قابلمه استیل و برندی که در اختیار دارید می توانید با امتحان کردن هر سه روش بهترین را برگزینید تا تهدیگی خوب داشته باشید و برنج شما به قابلمه استیل نچسبد.

برای سرخ کردن در تابه های استیل هم ابتدا صبر کنید روغن به خوبی داغ شود سپس مواد غذایی را داخل تابه بریزید. در این صورت سطح مواد زود برشته شده و باعث می شود از سطح تابه جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *